استانداردماشین- تولیدکننده بچینگ

1. بچینگ پلانت توئین شفت

بچینگ های توئین شفت در پنج اندازه، و در طرحهای مختلف تولید می شوند. این نوع بچینگ کاربرد بسیار ساده ای دارد. تعمیرات و نگهداری آن بسیار کم هزینه است و با سهولت انجام می شود. همچنین قابلیت انعطاف پذیری زیادی در طراحی دارد؛ به طوری که می توان سفارشی سازی آن را به سهولت انجام داد.

بخشهای بچینگ شامل منابع ذخیره آب، مصالح، سیلوی سیمان، نوارنقاله، باکت و میکسر می باشد.

منابع ذخیره آب، مصالح وسیلوی سیمان: مواد اولیه ساخت بتن شامل آب، مصالح و سیمان می باشد که در مخازن روباز ذخیره می شوند.

نوارنقاله و باکت: اجزای مهم بچینگ هستند که کار انتقال مواد اولیه را از محل ذخیره به محل اندازه گیری و مخلوط کردن را برعهده دارند که به وسیله چرخ ها و نیروی موتورها انجام می شود.

میکسر بچینگ: محل مخلوط شدن مواد اولیه و تهیه بتن می باشد که انواع مختلفی دارد.

لوازم جانبی بچینگ

  1. کابین کنترل ساندویچ پنل با درب و پنجره ها ی UPVC
  2. سیستم توزین مواد افزودنی مایع
  3. پمپ آب فشار قو ی جهت تأمین آب مورد نیاز دستگاه

2. بچینگ توئین شافت دوقلو:

بچینگ پلانت ساخت استاندارد ماشین

یکی از قابلیتهای "بچینگ "توئین شافت این است که می توان آن را برای پروژه هایی که نیاز به دو دستگاه بچینگ دارند، به صورت دوقلو طراحی کرد. در بچینگ دوقلو، رو ی یک شاسی مشترك، دو دستگاه میکسر توئین شافت نصب می شود و کابین کنترل مشترك دارند که از نظر اپراتوری و سطح اشغال شده مزایای زیادی دارد.

کلیه اجزاء در دستگاه حتی سیستمهای برق و کنترل از یکدیگر جدا هستند و هر دستگاه به صورت مستقل می تواند کار کند. با این توضیح، می توان گفت ظرفیت ها و قابلیت های یک بچینگ دوقلو دقیقاً دو برابر یک بچینگ واحد است.

سیستم کنترل بچینگ

سیستم اتوماسیون، مانیتورینگ و ثبت اطلاعات استفاده شده در بچینگ های استاندارد ماشین که تماماً با بهره گیری از دانش فنی و توان اجرایی مجموعه طراحی و ارائه شده است، با دقت بسیار بالا بر اساس پارامترهای تعیین شده توسط آزمایشگاه عمل می کند و پس از دریافت فرمان اجرا، اپراتور نقشی در فرآیند بارگیری ندارد. لذا عملیات مذکور با دقت و هماهنگی مطلوب انجام می پذیرد.

استفاده از صفحه نمایش با ابعاد بزرگ در سیستم کنترل بچینگ موجب می شود تا وضعیت دریچه ها و توزین مصالح، مواد و افزودنی ها به صورت واضح به نمایش درآید و این امکان برای اپراتور فراهم است تا در کنترل بچینگ پلانت قدرت بیشتری داشته باشد.

ثبت اطلاعات در سیستم کنترل بچینگ به صورتی است که در هر زمان، آزمایشگاه یا دیگر بخشهای مسئول به تمامی پارامترها از جمله وزن و زمان، دسترسی خواهند داشت. این اطلاعات بر اساس فایلها ی استاندارد آفیس تحت ویندوز به راحتی قابل خواندن و ویرایش هستند.

 

کابین کنترل بچینگسیستم اتوماسیون بچینگ

 

یکی از موارد قابل انعطاف بچینگ های توئین شفت نوع بارگیری تراك میکسرها است . تخلیه بتن از میکسر توئین شفت دو حالت دارد. یکی تخلیه در تراك میکسر و یکی هم تخلیه در که در این دو حالت قیف های تخلیه بتن متفاوت خواهند بود.

در حالت استاندارد، ظرفیت ذخیره سازی سیلو های مصالح بچینگ در حدود یک ساعت کار دستگاه است. با این حال می توان در صورت نیاز ظرفیت های مختلفی برای سیلوهای ذخیره درنظر گرفت:

1- تعداد انواع مصالح؛ که معمولاً بین 2 تا 5 نوع متغیر است.
2-ظرفیت ذخیره سازی؛ که تا دو برابر حالت استاندارد قابل افزایش است.

سیلوی ذخیره مصالح

در حالت استاندارد، ظرفیت ذخیره سازی سیلو های مصالح بچینگ در حدود یک ساعت کار دستگاه است. با این حال می توان در صورت نیاز ظرفیت های مختلفی برای سیلوهای ذخیره درنظر گرفت:

تعداد انواع مصالح؛ که معمولاً بین 2 تا 5 نوع متغیر است.
ظرفیت ذخیره سازی سیلوی بچینگ؛ که تا دو برابر حالت استاندارد قابل افزایش است. 
محل قرارگیری سیلوها بر اساس نیاز می تواند به سه حالت باشد.

مزیت میکسر توئین شافت

میکسر توئین شافت با گیربکس خورشیدی Reggiana ایتالیا و گیربکس Parallel Shaft ساخت استاندارد ماشین.

در میکسر توئین شافت بر خلاف سایر میکسرها که حرکت دوار دو بعدي دارند، اختلاط به صورت سه بعدي مارپیچی است، که نتیجه آن اختلاط سریعتر و با صرف انرژي و سایش کمتر است. RCC این میکسر تنها میکسر مناسب براي تولید بتنهاي درشت دانه است. 

  • ایجاد حرکت دوار سه بعدي براي اختلاط سریع مصالح.

  • ایجاد منطقه اختلاط متلاطم بین دو شافت همزن.

  • حرکت سریع تمام مواد در طول میکسر در حین اختلاط.

سایر محصولات