پمپ بتن 2800

پمپ بتن CP2800 از نوع سنگین با موتور دیزل یا الکتروموتور (برقی) و در دو مدل با دریچه هاي Gate Valve (ساطوری) Rock Valve (راک). این پمپ بتن به دو صورت کششی و نصب شده روي کامیونت قابل ارائه بوده و براي پمپاژ بتن در ارتفاع بالا و استفاده در کارخانه هاي فروش بتن آماده است.

 

مدل مشخصات فنی
CP2800R CP2800G
Benz idem OM 355 ( 177 hp at 2000 rpm) موتور دیزل
Rock Valve/ Gate Valve Rock Valve/ Gate Valve نوع دریچه خروجی
160 180 200 200 سیلندر بتن
48 m3 /h 60 m3 /h 75 m3 /h 75 m3 /h حداکثر دبی خروجی (مترمکعب در ساعت)
125bar 100bar 80 bar 80 bar حداکثر فشار خروجی (بار)
550 400 300 300 قابلیت پمپاژ افقی (متر)
150 110 85 85 قابلیت پمپاژ عمودي (متر)

 

 • داراي مدار هیدرولیک مجزا جهت وان همزن با هیدروموتور و گیربکس.
 • پمپ بتن دارای شاسی بسیار قوي با فنربندي و ارتفاع کوتاه جهت تعادل بهتر در حرکت و جک تاشو پدالی در جلوي شاسی.
 • کاور مشبک با دربهاي جک دار گازي جهت سهولت بازشدن دربها در فضاي کم و دسترسی بهتر جهت سرویس.

امکانات سفارشی

 • نصب خنک کن روغن
 • نصب جکهاي پایه هیدرولیک
 • نصب پمپ آب جهت شستشو 

تاریخچه پمپ بتن

اولین پمپ بتن در سال 1913 در ایالت متحده آمریکا اختراع شد. و اولین نمونه آن در سال 1927 در آلمان ساخته شد. فریتزگل و مارک گیز در هنگام ساخت بنای یادبود دریایی تصمیم گرفتند مخلوط بتنی را به ارتفاع 30 متر مکعب مستقیما از میکسر بتن تحویل دهند. با این حال، پمپ های بتن پس از پایان جنگ جهانی دوم همه گیر شدند.اوج استفاده از پمپ های بتنی از دهه 50 میلادی آغاز شد. فریدریش شوینگ موفق به ساخت پمپ هیدرولیک با دو سیلندر برای پمپاژ بتن شد. همچنین وی دریچه راک را ثبت کرد که امروزه در اکثر پمپ بتن ها مورد استفاده قرار می گیرد.

پمپ بتن دستگاهی برای انتقال بتن می باشد که در محیط های ساختمان سازی و مواردی که بتن نیاز به پمپاژ در ارتفاع و طول دارد، استفاده می شود.دستگاه پمپ بتن از طریق پمپاژ، کار انتقال و بتن ریزی را انجام می دهد. استفاده از پمپ بتن روش مناسبی برای بتن ریزی در فضاهای محدود مانند تونل یا خارج از دسترس می باشد. برای این منظور بتن بهتر است از کارایی و روانی بالا با اسلامپ 75 تا 125 میلی متر برخوردار باشد. بتن هایی که با پمپ بتن ریخته می شود مشکلی به نام تفکیک دانه بندی نخواهند داشت، زیرا پمپ توانایی جابجایی بتنی را که دچار جداشدگی شده است ندارد.
 
 

 پمپ بتن جهت انتقال بتن

 

انتخاب نوع پمپ بتن استانداردماشین بر اساس نوع پروژه:

در انتخاب پمپ بتن دو فاکتور اثرگذار می باشند.

 1. دبی ( حجم خروجی در واحد زمان) پمپ بتن
 2. قابلیت پمپاژ بتن به فاصله عمودی یا افقی موردنیاز 

دبی خروجی پمپ بتن برحسب بچینگ پلانت نصب شده در محل کارخانه یا پروژه یا براساس نوع و ساختار محل بتن ریزی تعیین می گردد. آنچه امروزه در کارگاه ها یا کارخانه ها متداول است حداقل ظرفیت بچینگ پلانت 45 مترمکعب و حداکثر تا 120 مترمکعب در ساعت متغیر می باشد. برای انتقال بتن در چنین حجمی می توان از پمپ بتن های استانداردماشین در ظرفیت های مختلف که این طرفیت ها بستگی به قدرت موتور، سایز پمپ هیدرولیک مادر و سایر سیلندرها دارد استفاده نمود.

قابلیت پمپاژ بتن به فاصله های عمودی یا افقی موردنیاز بستگی به فاکتورهایی چون اسلامپ بتن، قطر لوله های بتن، دبی بتن و فشار بتن دارد. چهار عامل ذکرشده در بالا، بر روی قابلیت پمپاژ اثر می گذارند و اثر هرکدام از آنها براساس جداول شخصی قابل تعیین می باشد. در بتن ریزی نیز معمولا وقتی دبی بالا نیاز است( مثل فونداسیون) فشار زیادی لازم نیست و فاصله کوتاه است و برعکس وقتی فاصله زیاد می شود و بتن ریزی در ارتفاع انجام می شود معمولا حجم بتن زیادی موردنیاز نیست. بنابراین در انتخاب نوع پمپ بتن باید توجه و دقت کافی نمود، در این زمینه می توانید از مشاهده کارشناسان استانداردماشین بهره مند شوید.

مزیت پمپ بتن:

 1. بتن می تواند به راحتی و با سرعت بیشتری در مکان های غیرقابل دسترس قرار داه شود.
 2. با استفاده از پمپ بتن تخصصی تعداد کارگران کاهش می یابد و کنترل کمتری موردنیاز است زیرا بتن می تواند به طور مستقیم در محل موردنظر قرار داده شود.
 3. بتن ریزی تحت تاثیر مستقیم شرایط آب و هوایی نخواهد بود.
 4. پمپ بتن استانداردماشین می تواند بتن را به همان سرعتی که میکسر آنها را تغذیه می کند منتقل کند. سرعت کار پمپ بتن به قدری بالاست که حتی گاهی می توان از دو میکسر در کنار هم برای تغذیه استفاده نمود. 

سایر محصولات