پمپ بتن

پمپ بتن CP2000 از نوع نیمه سنگین با موتور دیزل یا الکتروموتور (برقی) و در دو مدل با دریچه هاي Gate Valve (ساطوری) Rock Valve (راک). این پمپ بتن به دو صورت کششی و نصب شده روي کامیونت قابل ارائه بوده و براي پمپاژ بتن در انواع پروژه ها کارایی دارد.

مدل مشخصات فنی
CP2000E CP2000R CP2000G
Electric
125 hp at 1450 rpm
Benz idem OM355
106 hp at 2300 rpm
موتور دیزل
50 m3 /h 52 m3 /h 52 m3 /h حداکثر دبی خروجی (مترمکعب در ساعت)
81 bar 81 bar 81 bar حداکثر فشار خروجی (بار)
Gate Valve / Rock Valve Rock Valve Gate Valve نوع دریچه خروجی
350 350 350 قابلیت پمپاژ افقی (متر)
 • داراي مدار هیدرولیک مجزا جهت وان همزن با هیدروموتور و گیربکس.
 • پمپ بتن دارای شاسی بسیار قوي با فنربندي و ارتفاع کوتاه جهت تعادل بهتر در حرکت و جک تاشو پدالی در جلوي شاسی.
 • کاور مشبک با دربهاي جک دار گازي جهت سهولت بازشدن دربها در فضاي کم و دسترسی بهتر جهت سرویس.

امکانات سفارشی

 1. نصب خنک کن روغن
 2. نصب جکهاي پایه هیدرولیک
 3. نصب پمپ آب جهت شستشو

تاریخچه پمپ بتن:

اولین پمپ بتن در سال 1913 در ایالت متحده آمریکا اختراع شد. و اولین نمونه آن در سال 1927 در آلمان ساخته شد. فریتزگل و مارک گیز در هنگام ساخت بنای یادبود دریایی تصمیم گرفتند مخلوط بتنی را به ارتفاع 30 متر مکعب مستقیما از میکسر بتن تحویل دهند. با این حال، پمپ های بتن پس از پایان جنگ جهانی دوم همه گیر شدند.

اوج استفاده از پمپ های بتنی از دهه 50 میلادی آغاز شد. فریدریش شوینگ موفق به ساخت پمپ هیدرولیک با دو سیلندر برای پمپاژ بتن شد. همچنین وی دریچه راک را ثبت کرد که امروزه در اکثر پمپ بتن ها مورد استفاده قرار می گیرد.

پمپ بتن دستگاهی برای انتقال بتن می باشد که در محیط های ساختمان سازی و مواردی که بتن نیاز به پمپاژ در ارتفاع و طول دارد، استفاده می شود.دستگاه پمپ بتن از طریق پمپاژ، کار انتقال و بتن ریزی را انجام می دهد. استفاده از پمپ بتن روش مناسبی برای بتن ریزی در فضاهای محدود مانند تونل یا خارج از دسترس می باشد. برای این منظور بتن بهتر است از کارایی و روانی بالا با اسلامپ 75 تا 125 میلی متر برخوردار باشد. بتن هایی که با پمپ بتن ریخته می شود مشکلی به نام تفکیک دانه بندی نخواهند داشت، زیرا پمپ توانایی جابجایی بتنی را که دچار جداشدگی شده است ندارد.

 

 پمپ بتن

انتخاب نوع پمپ بتن استانداردماشین بر اساس نوع پروژه:

در انتخاب پمپ بتن دو فاکتور اثرگذار می باشند.

 1. دبی ( حجم خروجی در واحد زمان) پمپ بتن
 2. قابلیت پمپاژ بتن به فاصله عمودی یا افقی موردنیاز

دبی خروجی پمپ بتن برحسب بچینگ پلانت نصب شده در محل کارخانه یا پروژه یا براساس نوع و ساختار محل بتن ریزی تعیین می گردد. آنچه امروزه در کارگاه ها یا کارخانه ها متداول است حداقل ظرفیت بچینگ پلانت 45 مترمکعب و حداکثر تا 120 مترمکعب در ساعت متغیر می باشد. برای انتقال بتن در چنین حجمی می توان از پمپ بتن های استانداردماشین در ظرفیت های مختلف که این ظرفیت ها بستگی به قدرت موتور، سایز پمپ هیدرولیک مادر و سایر سیلندرها دارد استفاده نمود.

قابلیت پمپاژ بتن به فاصله های عمودی یا افقی موردنیاز بستگی به فاکتورهایی چون اسلامپ بتن، قطر لوله های بتن، دبی بتن و فشار بتن دارد. چهار عامل ذکرشده در بالا، بر روی قابلیت پمپاژ اثر می گذارند و اثر هرکدام از آنها براساس جداول شخصی قابل تعیین می باشد. در بتن ریزی نیز معمولا وقتی دبی بالا نیاز است( مثل فونداسیون) فشار زیادی لازم نیست و فاصله کوتاه است و برعکس وقتی فاصله زیاد می شود و بتن ریزی در ارتفاع انجام می شود معمولا حجم بتن زیادی موردنیاز نیست. بنابراین در انتخاب نوع پمپ بتن باید توجه و دقت کافی نمود، در این زمینه می توانید از مشاهده کارشناسان استانداردماشین بهره مند شوید.

مزیت پمپ بتن:

 1. بتن می تواند به راحتی و با سرعت بیشتری در مکان های غیرقابل دسترس انتقال داده شود.
 2.  با استفاده از پمپ های بتن تخصصی تعداد کارگران کاهش می یابد و کنترل کمتری موردنیاز است زیرا بتن می تواند به طور مستقیم در محل موردنظر منتقل شود.
 3. بتن ریزی تحت تاثیر مستقیم شرایط آب و هوایی نخواهد بود.
 4. پمپ بتن استانداردماشین می تواند بتن را به همان سرعتی که میکسر آنها را تغذیه می کند منتقل کند. سرعت کار پمپ بتن به قدری بالاست که حتی گاهی می توان از دو میکسر در کنار هم برای تغذیه استفاده نمود.
 

سایر محصولات